top of page
Penzion Kovacs Nabidka pro firmy
Penzion Kovács Novosedly Jižní Morava logo.png

Představujeme vám vína místního Vinařství Kovacs. Můžete je u nás ochutnat a také si je přibalit na cestu domů.

3.png

Rulandské šedé / moravské zemské víno

Barva vína je žlutá, lehce nazlátlá. Vůně je příjemná, s tóny zralého ovoce, zejména hrušek a s jemným nádechem chlebovinky. Chuť je harmonická, vyvážená, osvěžená lehkou kyselinkou. 

Bílé
Polosuché
Ročník 2020
Alk. 13,5 %
Cukr 8,8 g/l
Kyseliny 7,2 g/l
2.png

Ryzlink rýnský pozdní sběr 21/19 Family Reserve

Barva vína je jasně žlutá. Intenzivní a svěží vůně nám nabízí červený grep, ananas, květ lípy a muškátu. Chuť je plná a extraktivní. Grepová kůra, šťavnatá kyselinka, výrazná mineralita a kořenitost s dlouhou dochutí charakterizují zrání vína v dřevěných sudech.

Bílé
Suché
Ročník 2019
Alk. 13 %
Cukr 0,4 g/l
Kyseliny 5,3 g/l
5.png

Chardonnay / moravské zemské víno

Barva vína je nádherně světle žlutá, nazlátlá. Vůně je výrazná plná, extraktivní. Nabízí banán, zralé žluté jablíčko, plátek pomeranče, ananas, přelitý pár kapkami medu. Chuť je plná, lahodná a výrazná. Vše je odlehčeno svěží a elegantní kyselinkou.

Bílé
Suché
Ročník 2020
Alk.13 %
Cukr 6,6 g/l
Kyseliny 6,9 g/l
4.png

Afrodité brut / sekt Kovacs

Sekt byl vyroben z odrůd Ryzlink rýnský, Chardonnay a Ryzlink vlašský tradiční francouzskou metodou kvašením v lahvích, používanou v Champagni. Sekt je svěží a harmonický s jemným dlouhotrvajícím perlením a s nádhernou vůní a chutí čerstvých broskví. Král vín ČR 2021 - zlatá medaile, Prague Wine Trophy 2020 - Premium Zlatá medaile. 

Bílé
Brut
Ročník 2017
Alk. 12,5 %
Cuk 5,9 g/l
Kyseliny 6,9 g/l

HROZNY PRO TATO ÚŽASNÁ VÍNA
DOZRÁVAJÍ PŘÍMO KOLEM NÁS

Kovács FB cover.png

Vinařství Kovacs hospodaří na 39 ha vlastních vinic a ročně vyrobí přibližně 200 tisíc litrů vína pouze z vlastních hroznů. V Novosedlech se nachází hned několik vinohradů Vinařství Kovacs -  trať Kamenný vrch, trať Slunečná, trať Stará hora a trať Nad Sklepy. O vinohrady se osobně stará více jak 15 let zkušený vinohradník Alois Černík. Pan Černík působil dlouhá léta jako pravá ruka hlavního technologa a enologa Vinařství Kovacs. Tuto funkci v současné době již převzal úplně, čímž došlo k optimálnímu spojení špičkového vinohradníka a zkušeného enologa do jedné osoby. 

certifikovaný (1) 2.png

Nezapomeňte před odjezdem požádat náš personál, aby vám připravil vína, která vám zachutnala. Odvezete si tu nejlepší vzpomínku a dárek z jižní Moravy.

1.png
bottom of page